DOUBLO TERAPİ (HİFU) – AMELİYATSIZ YÜZ VE VÜCUT GERME

doublo_terapi
Doublo terapi nedir?

Ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden biri olan Doublo, yüksek yoğunlaştırılmış odaklı ultrason (HIFU) enerjisini kullanarak cildin derin bağ doku tabakasına ulaşır. Ve cilt altı derin dokuları ısıtarak yeni kollajen demetlerinin oluşmasını sağlar.

doublo-a

Doublo hangi yaşlanma belirtilerinde kullanılır?

Özellikle 40-60 yaş arası, ameliyat olmak istemeyen, hafif-orta şiddette sarkmaları olan kişiler tercihtir.

  • Yanaklarda ve gıdıdaki sarkmalarda
  • Yüzdeki kırışıklıklarda
  • Kaş ve göz kapağı düşmelerinde
  • Boyundaki deformasyonlarda
  • Alın ve göz kenarı kırışıklıklarında
  • Kollardaki sarkmalarda
  • Bacak içleri ve karın sarkmalarında kullanılmaktadır.

Doublo terapi, tek seans uygulanır. Uygulama öncesi lokal anestetik kremler kullanılır. Farklı profillerden fotoğraflarınız çekilir. İşlemin yapılacağı alanın genişliğine bağlı olarak 45-60 dakika sürer. Uygulama yapılan kişiler hafif iğne batması şeklinde sızlamalar ve hafif yanmalar tarif etmektedir.

Uygulamadan hemen sonra ciltte gerginlik hissedilir. Bu etkinin % 25 ‘i olarak belirtilmektedir. Geri kalan % 75 lik etki ise 3 ay içinde tamamlanır. 3-6 ay daha hala ciltte sıkılaşma devam eder. Ortalama 1.5 – 2 yıl etki devam eder. İhtiyaç varsa en erken 6 ay sonra 2. Seans uygulanabilir. Hekiminiz 1. Ay, 3. Ay ve 6. Ayda tekrar fotoğraflarınızı alıp sonuçları değerlendirdikten sonra tedavi programınızı belirleyecektir.

Herhangi bir morarma, leke, iz ve ifade değişikliği vb durumlar gözlenmez. Işlem sonrası günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Bu da diğer ameliyatlı çözümlere göre tercih sebebidir.

Ameliyatla yüz germe ihtiyacı olan ileri derecede sarkması ve derin kırışıklıkları olan, cilt altı bağ dokusu kalitesi iyi olmayan, çok ince ve ileri derecede güneş hasarına bağlı deri değişiklikleri olan kişiler HİFU terapiler için uygun değildir.